Školskou soutěž s tématem moderních technologií vyhrál kritický komiks o facebooku

Vyšlo 28 listopadu 2012 - spravce

Listopadová soutěž společnosti SODATSW pro základní i střední školy s názvem Co nás na informatice baví nejvíce již zná své vítěze. V kategorii základních škol zvítězily videokomiksy žáků 8. třídy základní školy ze Skřivan, ve skupině středních škol obsadili první příčku studenti 4. ročníku Střední průmyslové školy stavební z Opavy. Porota u obou vítězných projektů ocenila především preciznost zpracování a originalitu. Každá třída vyhrála 10 000 korun a zabezpečovací software Správce učebny.

Společnost SODATSW, dodavatel řešení pro správu školních počítačů, oslovila v nové soutěži žáky všech základních a středních škol v celé České republice. Cílem bylo získat informace o tom, co je pro školáky v oblasti moderních technologií důležité. Vítězové z kategorie základních škol se zaměřili na samotnou informatiku a klady a zápory sociálních sítí. Témata zpracovali formou videokomiksů. Výherci kategorie středních škol připravili video s tématem negativních důsledků závislosti na hraní počítačových her.

„Hlavním cílem celého projektu bylo vzbudit v žácích zájem o informatiku a moderní technologie, které jsou dnes již nepostradatelnou součástí našeho života. Zároveň nás zajímalo, nakolik si mladí lidé uvědomují rizika, která mohou s prací s informačními technologiemi souviset,“ sdělil Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SODATSW, která vyvíjí originální řešení pro zabezpečení a správu školních počítačů. „Velice nás potěšil fakt, že si žáci tato nebezpečí plně uvědomují. Přistupují proto k moderním technologiím se zdravým respektem,“ doplnil Hanzal s tím, že oba výherní týmy získaly pro své školy softwarové řešení Správce učebny pro zabezpečení počítačů a efektivní výuku na jeden rok zdarma.

Úspěšný tým Základní školy a mateřské školy Skřivany zakoupí za obdrženou výhru potřebné technické vybavení, do kterého řadí například kvalitní digitální fotoaparát či videokameru. Žáci maturitního ročníku Střední průmyslové školy stavební výhru věnují svým mladším spolužákům pro nákup interaktivního vzdělávacího programu.

„Tato v pořadí již pátá úspěšná soutěž je důkazem, že naše snahy o nenásilnou edukaci mají správný směr. Žáci přichází se stále novými nápady a originálním zpracováním, které jasně dokazuje, že je jim tematika moderních technologií velice blízká,“ uvedl Tomáš Stranyánek, ředitel rozvoje SODATSW. „O vítězné práce z dřívějších soutěží již projevila zájem také Policie ČR, která je využívá v projektu na potlačení kyberšikany. Když vidíme takový společenský přínos ve spolupráci s žáky středních a základních škol, rádi budeme v této činnosti pokračovat i nadále,“ dodal Stranyánek.

Tagy |, , ,

Archiv