E-learningové kurzy získávají na popularitě u budoucích vysokoškoláků

Vyšlo 19 listopadu 2012 - michlik

ČR: Přibývá stále více lidí, kteří před klasickými kurzy dávají přednost e-learningu. E-learningových kurzů využívají stále častěji budoucí vysokoškoláci, kteří se připravují na přijímací zkoušky. U studentů jsou v oblibě zejména kurzy psychologie, biologie, matematiky a příprava na testy studijních předpokladů.

Pro budoucí vysokoškoláky jsou e-learningové kurzy vítanou možností, jak zvýšit své šance na přijetí. Na většině vysokých škol jsou součástí přijímacích zkoušek obávané testy studijních předpokladů. „Obtížnost testů studijních předpokladů často vyvolává u mnoha studentů strach. S dobrou průpravou je možné tyto testy bez problémů zvládnout,“ prozradil manažer vzdělávacího webu Samouk Martin Kohoutek.

Jedním z důvodů, proč e-learning zažívá svůj boom, je také časová nezávislost. „Studenti nejsou vázáni termínem, kdy se musí na svou lekci dostavit. Naše kurzy jsou studentům k dispozici po dobu jednoho roku a mohou se učit v době, kdy jim to nejvíce vyhovuje,“ pokračoval Martin Kohoutek.
Kritici e-learningových kurzů operují s tím, že student je na studium sám, chybí mu kontakt s dalšími žáky a může tak dojít ke snížení motivace ke studiu. Toto tvrzení se ukazuje jako mylné. Jednotliví studenti e-learningových kurzů mohou být v kontaktu a vyměňovat si mezi sebou poznatky.

„Studenti našich kurzů mají k dispozici řadu aplikací, které jim studium nejen zefektivní, ale mohou být také v neustálém kontaktu s dalšími uživateli. Mohou mezi sebou diskutovat na fóru nebo chatu,“ doplnil manažer projektu Samouk Martin Kohoutek s tím, že možnost vzájemné diskuze může být pro studenty zajímavým zpestřením.
V e-learningových kurzech nechybí ani konzultace s lektorem. Student je sice samouk a valnou část studia musí prostudovat sám, ale v případě potřeby může své problémy se studiem řešit s lektorem kurzu.

„Konzultace s lektorem jsou součástí každého kurzu. Studenti s ním mohou operativně řešit své problémy a nejasnosti, na které při studiu mohou narazit. Konzultace primárně probíhají prostřednictvím emailu, výjimkou však není ani komunikace přes skype nebo ICQ,“ informoval Martin Kohoutek.
Obliba e-learningu roste také z finančních důvodů. Studentům odpadají výdaje za dojíždění. Také cena e-learningových kurzů bývá podstatně nižší než cena prezenčních lekcí. Finanční náklady provozovatele online kurzů jsou nižší, což se pozitivně promítne do konečné ceny e-learnigového kurzu.

Tagy |

antiviry digitální studium digitální škola domácí škola dotace dotační programy e-kniha e-learning EU Google inovace internet kampaň vzdělávací kampaň kampaň pro školy kancelář licence Linux Microsoft mobilní technologie mobilní telefony Open Source pc hry sociální sítě software soutěž správa IT technologie videohry vzdělávání výzkum Windows

Archiv