SODATSW chce znát roboty budoucnosti, obrací se na žáky základních škol

Vyšlo 17 května 2012 - michlik

V rámci celorepublikové vzdělávací kampaně mezi českými školami zahajuje společnost SODATSW novou soutěž pro žáky základních škol. Projekt s názvem „PŘÍTEL ROBOT“ motivuje žáky k zamyšlení nad možnostmi využití moderních technologií. Navazuje tak na soutěž mezi středními školami, která se zaměřila na téma kyberšikany.

Společnost SODATSW, dodavatel řešení pro správu a zabezpečení školních PC, v nové soutěži oslovuje žáky všech základních škol v České republice. Ti mají za úkol vytvořit robota budoucnosti s novými funkcemi. Projekty zpracované ve formátu obrázku či grafiky mohou školy zasílat od 17. května do 8. června 2012. Autoři deseti nejlepších prací obdrží poukázky v hodnotě 1000 Kč na nákup v obchodním řetězci Datart. Vítězná škola pak získá softwarové řešení Správce učebny pro zabezpečení a správu školních počítačů včetně auditních modulů na jeden rok.

„Tématem soutěže chceme vzbudit v žácích zájem o nové technologie a jejich možný rozvoj. Zároveň však také chceme upozornit na případná rizika, která s nimi mohou být spojená,“ uvedl Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SODATSW, která vyvíjí originální řešení pro zabezpečení a správu školních PC. „Žáci mohou využít své fantazie a v projektech zobrazit schopnosti, které by od robota – kamaráda očekávali. Neměli by však znázorňovat nic, co má potenciál ubližovat, zraňovat či jinak podporovat násilí,“ dodává Hanzal s tím, že projekty mohou školy zasílat e-mailem, ve formě tištěných materiálů, na CD nebo DVD.

V rámci dlouhodobé vzdělávací kampaně společnosti SODATSW proběhla na přelomu dubna a května letošního roku obdobná soutěž na středních školách s tématem „STOP KYBERŠIKANĚ“.  Vítězem se stala Mendelova střední škola v Novém Jičíně, jejíž studenti oboru Zdravotnický asistent vytvořili originální projekt ve formě fotokomiksu. Ten znázorňuje nebezpečí sociálních sítí v případě rozchodu páru po odhalené nevěře.

„Hlavním cílem soutěže bylo ocenit kvalitně zpracované projekty a motivovat studenty i vyučující k větší informovanosti v oblasti kyberšikany. Věříme, že se nám to podařilo,“ uvedla Klára Navrátilová, která má ve společnosti SODATSW na starosti marketingové kampaně pro školy. „Vítězný projekt v podobě komiksu ohodnotila odborná porota jako obsahově velmi originální a technicky zdatně ztvárněný. Studenti využili moderních technologií i své kreativity, a pomohli tak šířit informace o nebezpečí kyberšikany zábavnou formou,“ dodala Navrátilová s tím, že vítězná škola získá licenci na moderní řešení Správce učebny na jeden rok a studenti si odnesou poukázky v hodnotě 1000 Kč na nákup v prodejně Datart.

Projekty je možné zasílat na email: klara.navratilova@sodatsw.cz

 

antiviry digitální studium digitální škola domácí škola dotace dotační programy e-kniha e-learning EU Google inovace internet kampaň vzdělávací kampaň kampaň pro školy kancelář licence Linux Microsoft mobilní technologie mobilní telefony Open Source pc hry sociální sítě software soutěž správa IT technologie videohry vzdělávání výzkum Windows

Archiv