Linux v českém školství: Proč se používá a proč ne

Vyšlo 12 května 2011 - Redakce

V sobotu a v neděli 5. a 6. března proběhla na pražském Strahově další popularizační akce Installfest. Cílem těchto akcí je popularizovat využívání operačního systému Linux. Vystoupil zde také Vlastimil Ott z obecně prospěšné společnosti Liberix, která se zabývá propagací a podporou svobodných informačních technologií. V přednášce na téma Linux ve školství shrnul důvody, které hrají pro a proti použití open-source softwaru ve školách.

Uživatelé open source a Linuxu se domnívají, že je open-source software ideální zejména do škol, je ale nutné zmínit určité bariéry a nedostatky, které jeho zavedení ve školách  brání. Jednak mohou být na straně škol samotných (neochota k instalacia implementaci open source technologií), jednak mohou být i přímo na straně open source softwaru. Zde je nutné zmínit hlavně nedostačující funkce, chybějící technickou podporu, absenci služeb atd.

Prezentaci z přednášky můžete shlédnout na stránkách Liberixu. Autoři slibují v brzké době také videozáznam.

Zdroj: Liberix

antiviry digitální studium digitální škola domácí škola dotace dotační programy e-kniha e-learning EU Google inovace internet kampaň vzdělávací kampaň kampaň pro školy kancelář licence Linux Microsoft mobilní technologie mobilní telefony Open Source pc hry sociální sítě software soutěž správa IT technologie videohry vzdělávání výzkum Windows

Archiv