Nový tištěný čtvrtletník Open source & praxe

Vyšlo 26 května 2011 - Redakce

V rámci snahy o zviditelnění úspěšných příkladů využití open-source řešení začala obecně prospěšná společnost Liberix vydávat tištěný čtvrtletník pojmenovaný „Open source & praxe“. Jedná se o krátké ‚noviny‘, ve kterých jsou publikovány články popisující praktické možnosti open source v nejrůznějších oblastech podnikání, vzdělávání a každodenního života.

Magazín o open-source softwaru

Hlavním záměrem nové publikace je upozorňovat na podnětné ukázky z praxe, vynášet na světlo zajímavé souvislosti a poskytnout prostor pro prezentaci případových studií zaměřených na nasazení open source. První číslo, které vyšlo počátkem dubna, mělo dobrý ohlas a zájem projevila řada státních i soukromých organizací.

Čtvrtletník je určen zejména pro zástupce firem, státní správy a škol, kterým bude podávat pomocnou ruku při hledání argumentů, formulování záměrů a rozhodování o otázkách souvisejících s přípravou IT strategie a volbou softwarových řešení. Výběr materiálů pro každé číslo je založen na pečlivém posouzení relevance témat pro očekávané publikum.

Open source & praxe je k dispozici zdarma; tištěné vydání je rozesíláno konkrétním adresátům a zájemcům a zároveň nabízeno na konferencích a oborových setkáních. Elektronickou verzi novin a další informace lze získat z oficiálních webových stránek projektu: http://osspraxe.cz/.

Zdroj: Liberix, o.p.s.

Tagy |, ,

antiviry digitální studium digitální škola domácí škola dotace dotační programy e-kniha e-learning EU Google inovace internet kampaň vzdělávací kampaň kampaň pro školy kancelář licence Linux Microsoft mobilní technologie mobilní telefony Open Source pc hry sociální sítě software soutěž správa IT technologie videohry vzdělávání výzkum Windows

Archiv