Synchronizuje MS Office s Google Dokumenty

Vyšlo 26 února 2011 - Redakce

Google nabízí doplněk pro Microsoft Office, umožňující synchronizaci s Google Cloudem a ostatními uživateli.

Microsoft s novými Office 2011 nabízí i webovou variantu Office, Google má zase své Google Dokumenty (Docs), které umožňují vytvářet textové dokumenty, tabulky a prezentace online, ukládat je v cloudu a přes prohlížeč i editovat.

Doplněk Google Cloud Connect toto umožní i z Microsoft Office: jednoduše jej nainstalujte a přihlaste se se svým Google účtem. Tím můžete aktuální dokument ve Wordu, Excelu či PowerPointu synchronizovat s Google Docs a mít tak k němu přístup odkudkoliv, popřípadě jej zpět stáhnout do MS Office.

Dokumenty lze i sdílet s ostatními uživateli, přičemž nechybí i spolupráce více uživatelů na jednom dokumentu najednou přímo v MS Office či sledování historie změn, tedy vytváření revizí. Doplněk si můžete pro Office 2003, 2007 či 2010 stáhnout zde.

Tagy |, ,

antiviry digitální studium digitální škola domácí škola dotace dotační programy e-kniha e-learning EU Google inovace internet kampaň vzdělávací kampaň kampaň pro školy kancelář licence Linux Microsoft mobilní technologie mobilní telefony Open Source pc hry sociální sítě software soutěž správa IT technologie videohry vzdělávání výzkum Windows

Archiv